Wybieramy się w podróż. Cz.1.
Wybieramy sie w podróż.

Sezon ferii zimowych trwa w najlepsze.

Dzieci i dorośli narciarze z korzystają z doskonałej zimowej pogody, miejscowości turystyczne są przepełnione cieszącymi się zimowym wypoczynkiem turystami.

Tłumy podróżnych przemieszczają się korzystając z lotnisk, dworców kolejowych lub autobusowych.

Dobrze, gdy dotarcie do celu podróży przebiega bez zakłoceń, przewoźnik zadbał o nasz bagaż, niczego nie zgubiliśmy, fotele w samolocie były wygodne, miejsca komfortowe.

Co jednak, gdy podróż przebiega nie tak, jak zakładaliśmy? Czy możemy zapobiec nieoczekiwanym kłopotom lub zminimalizować straty wynikające z bałaganu przewoźnika, naszego roztargnienia, czy nieuczciwości innych osób?

Jak przygotować się do podróży?

Co wziąć w podróż oprócz walizki?

Jakie są sposoby na zabezpieczenie bagażu przed kradzieżą, zgubieniem lub zniszczeniem?

Postaram się odpowiedzieć na te pytania, omawiając poszczególne możliwości zabezpieczenia sie przed kłopotami w podróży.

Pierwsza sprawa- zabezpieczenie walizek przed zniszczeniem.

Przerażająca perspektywa, prawda?

W autobusie czy pociągu możemy w sposób całkowity lub nieco ograniczony kontrolować co dzieje się z naszą walizką czy torbą. Wrzucamy osobiście na półkę nad siedzeniem (pociąg) lub do luku bagazowego pod pokładem w autobusie. Mamy torbę na oku, sami o nią dbamy.

Inaczej rzecz ma się z podróżowaniem samolotami. Kto podróżuje, ten zna z autopsji lub z opowiadań standardy przeładunku bagażu. Zdarza się, że pracownicy lotnisk w pośpiechu lub przez zwykłe zaniedbanie nie zwracają uwagi na bezpieczeństwo naszych bagaży.

Wielokroć na lotnisku obserwowałam wyłaniające się na taśmie zniszczone walizki. Czasami zdarzało się widzieć porozrzucane poszczególne części garderoby, kosmetyki, rzeczy osobiste, które niekoniecznie chcemy pokazać światu. Przy załadunku lub rozładunku bagażu któraś z waliz uległa uszkodzeniu. Najczęściej są to najtańsze plastikowe, kruche walizki, lub materiałowe z zewnętrznym stelażem. Jednak i tu nie ma reguły. 

Na lotnisku można odpłatnie zabezpieczyć walizkę folią stretch. Jest to jakieś rozwiązanie. Z tym, że nie bardzo estetyczne i kompletnie nieekologiczne. Folia to zabezpieczenie jednorazowe.

Jeśli ktoś ma wątpliwości co do trwalości swojego bagażu albo rzetelności i delikatności obsługi lotniska, to polecam trwałe zabezpieczenie swoich toreb pasami bagażowymi. Skoro decydujemy się na podróż w jedna stronę i powrót warto zainwestować w kolorowe i wytrzymałe pasy bagażowe.

 

 

Rodzajów pasów jest kilka. Nasz wybór zależy od tego, czego po takim pasie oczekujemy.

Najprostsze i najtańsze zapinane są tylko na klamrę i służą wyłącznie do zabezpieczenia walizki czy torby przed całkowitą rozsypką podczas uszkodzenia. Najczęściej uszkodzeniu ulegają elementy suwaka lub cały zamek, materiał wokół zamka czy tania, sztywna konstrukcja. Zapięcie takiego pasa to szybki i łatwy sposób na zabezpieczenie walizki. Pewniejsze jest zabezpieczenie dwoma pasami przeciagniętymi wzdłuz i wszerz torby lub walizy.

Możemy kupić pasy z wbudowaną plakietką adresową- mamy wówczas pewność, ze zagubiony bagaż- o ile trafi na uczciwych znalazców- znajdzie drogę do domu.

Innym rodzajem pasów sa pasy spinajace i zamykające naszą torbe na zamek szyfrowy zwykły lub TSA. 

Pas taki zabezpiecza walizkę przed ciekawskimi szukajacymi łatwego zarobku. Trudniej jest dostac się do jej wnetrza- przetestowanie 999 ewentualnych kombinacji zajmuje trochę czasu i zniechęca potencjalnego złodzieja.

Niektóre pasy mają oprócz zamka równiez adresówkę- z reguły wszytą po wewnętrznej stronie. Takie rozwiazanie jest bardzo praktyczne, bo nie musimy zaopatrywać sie dodatkowo w obie te rzeczy pojedynczo. Mamy rozwiązanie 3 w 1. 

 

 

Dla osób, które tego nie wiedzą- wbudowany w walizke pas lub kłódkę zamek TSA to rzecz przydatna podczas podróży miedzykontynentalnych. 

Posiadanie walizki z zamkami TSA jest ważne w przypadku podróży do wielu krajów (np. Stanów Zjednoczonych), gdzie pracownicy Transportation Security Administration mogą przeszukać Twój bagaż. Zamknięte walizki mogą być otwierane nawet z użyciem siły, a zamki zniszczone.

Jeśli jednak walizka ma zamek lub kłódkę TSA - służby tych krajów mogą otworzyć ją za pomocą specjanych kluczy, a po rewizji zamknąć nie powodując żadnych zniszczeń. Klucze te są dostępne tylko uprawnionym służbom.

Dodatkową korzyścią z posiadania takich pasów jest różnorodność ich wzorów i jaskrawość barw. Nasza walizka będzie się wyróżniać spośród dziesiątek  waliz wyjeżdżających na taśmie odbioru. Szybko ją znajdziemy i raczej nie będzie mowy o pomyłce.

Co jeszcze będzie nam potrzebne aby bezpiecznie i w miarę bezstresowo przeżyć wyjazd na upragniony wypoczynek?

W następnym wpisie postaram się przedstawić kolejne drobiazgi ułatwiające przygotowanie do podróży.

Admin Olga.

 

Kategorie
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Popularne Tagi
Promocje

tel: 791 907 103 (od 8:00 do 16:00)

e-mail: shop@e-vasco.pl

Adres do korespondencji
Vasco Sklep internetowy
Słotwina ul. Popiełuszki 94
34-324 Lipowa

Lub przez Formularz

Numer konta:
79 1910 1048 2789 4640 0232 0001
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl